سوالات متداول باشگاه مشتریان سی کلاب

سوالات متداول باشگاه مشتریان سی کلاب

سی کلاب یعنی چی؟

حرف C ابتدای کلمه Customer یا مشتری است و کلمه club به معنی باشگاه است.

 

مشتری فعال کیست؟

هر مشتری به شرطی فعال است که حداقل یک خرید در سال انجام دهد.

 

حساب کاربری چیست؟

امکان تعریف مشتری جدید در سیستم، همان حساب کاربری است.

 

تفاوت CRM و باشگاه مشتریان چیست؟

نرم افزارهای CRM یا Customer Relationship Management صرفا به مدیریت ارتباط با مشتری می پردازند. گرچه این سیستم ها جهت مدیریت ارتباط با مشتریان کارکرد دارند و مفید و موثر هستند، اما باشگاه مشتریان تفاوتهای جدی با CRM دارد. در یک CRM هیچ گاه به مشتری انگیزه و دلیلی برای خریدهای آتی داده نمی شود، در صورتی که اصولا مهمترین وظیفه یک باشگاه مشتری وفادار کردن مشتریان است. اصولا در سیستم های CRM اطلاعات توسط سازمان وارد می شود و تکمیل می گردد، اما در باشگاه مشتریان پس از ثبت اولیه اطلاعات پایه، مشتری می تواند شخصا جهت تکمیل اطلاعات خود اقدام کند. در باشگاه مشتریان مشتری بابت رفتارهای مختلف خود امتیاز، جایزه و پاداش می گیرد و به نوعی تشویق می شود که رفتارهای مطلوب سازمان را انجام دهد اما این موارد حتی در بهترین برنامه های مدیریت ارتباط با مشتریان هم لحاظ نمی شود. بماند که متاسفانه در ایران، سیستم هایی که صرفا خدمات پیامکی ارائه می کنند نام خود را CRM و یا حتی باشگاه مشتریان می گذارند، اما مفاهیم وفاداری و سیستم های آن بسیار عمیق تر از آن است.

 

سخت افزارهای لازم چیست؟

غیر از یک گوشی هوشمند مبتنی بر اندروید هیچ سخت افزار دیگری مورد نیاز نیست.

 

باشگاه مشتریان با کارت است یا بدون کارت؟

در صورت نیاز کسب و کار میتوان کارت هم تعریف کرد. اما با توجه به هزینه بیشتر تولید کارت از یک سو و نیز جلوگیری از انباشت کارتهای مختلف در کیف پول مشتریان و همچنین جلوگیری از دغدغه هایی مثل فراموشی کارت توسط مشتری، این امر توصیه نمی شود. ضمنا در صورتی که به هر دلیل پذیرنده بخواهد برای مشتریان کارت صادر کند، هزینه تولید کارت بر اساس قیمت بازار محاسبه می شود.

 

آیا مشتری اپلیکیشن جداگانه ای دارد؟

بله


امکانات اپلیکیشن موبایل مشتری چیست؟

مشاهده باشگاه های مشتریانی که در آن عضو است را به همراه امتیاز و اعتبار خود در هر باشگاه و نیز لیست جوایز احتمالی آن باشگاه را می بیند و می تواند پروفایل خود را تکمیل کرده و در نظرسنجی های سیستم شرکت کند.

 

مشتریان سی کلاب، چه کسانی هستند؟

همه صنایعی که با مشتری به خصوص مشتریان رودر رو سر و کار دارند می توانند مشتری این سیستم باشند. 

 

آیا سی کلاب برای شما مشتری جدید می آورد؟

اصل اول و هدف مهم سی کلاب وفادار کردن مشتری فعلی و استفاده از پتانسیل وی برای افزایش فروش است و در این فاز برنامه ای برای ایجاد مشتری جدید از طریق سی کلاب وجود ندارد. 

 

مشتری چگونه می تواند اطلاعات خود را چک کند؟

کلیه تراکنش ها برای مشتری پیامک می شود و مشتری بدون نیاز به هر گونه گوشی هوشمند می تواند به اطلاعات خود دسترسی داشته باشد. گرچه برای مشتری اپلیکیشن موبایل برای سیستم عامل اندروید نیز در نظر گرفته شده است و اپلیکیشن iOS هم در حال توسعه هست.

رتبه: بد خوب